Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Ahmet Sarıkurt: Yaptıklarımız, Yapacaklarımızın Teminatıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ahmet Sarıkurt: Yaptıklarımız, Yapacaklarımızın Teminatıdır
Abone ol
Çorlu Belediye Başkanı ve CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt; “Çorlu’muzu Ankara’nın Çankaya’sı, İstanbul’un Kadıköy’ü gibi parlayan bir kent hâline getirmek için emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.
Özgür Köker 2

Bereketli topraklarda sevgi eken, gülümseyen yüzlerle dolu Çorlu’da geçtiğimiz 5 yılda birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Sarıkurt, “Geçtiğimiz süreç içerisinde çok sayıda projemizi hayata geçirdik. Yaşanan pandemi, içimizi yakan deprem ve ülkemizin ekonomik durumları nedeniyle hayata geçiremediğimiz projelerimiz de oldu. Hizmetlerimizde yapabildiklerimiz var, yapamadıklarımız var. Ancak kasten yapmadığımız hiçbir şey yok ve asla olamaz… Biz geçmişten geleceğe hiçbir işimizi eksik bırakmamak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.” dedi.

“Yaptıklarımız, Yapacaklarımızın Teminatıdır”

Çorlu Belediye Başkanı ve CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt ara başlıklar hâlinde projelerinden bahsederken “Şimdi önümüzde yepyeni bir dönem var. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Sosyal Belediyecilik ve etkin yerel yönetim anlayışımızla yaş almış büyüklerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için hak temelli sosyal hizmetler, sosyo-ekonomik destekler, sağlık hizmetleri, gündüz bakım evleri, güzel sanatlar lisesi, mahalle akademileri ve etüt merkezleri, şehir kütüphanesi, öğrenci yurdu, öğrenci bursları, engelsiz yaşam alanları ve hizmetleri, kültür, spor, sanat, can dostlarımızın da mutlu olduğu bir kent, afete dirençli, planlı ve yaşanabilir bir kent, otoparklar, yeni ulaşım ağları, çevreci, temiz, rahat ve huzurlu bir nefes alabileceğimiz yarınlar, yepyeni sosyal yaşam alanları, fuar alanları, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak projeler, Seymen Kavunu pazarı, yeni semt pazarları, ara eleman ihtiyacını karşılayacak eğitim iş birlikleri, açık hava düğün salonu, kent lokantası, halkımızın nefes alacağı yeni piknik ve tesisler ve daha birçok hizmet yeni dönemde kıymetli Çorlulu hemşehrilerimiz için hazırladığımız projelerimizden bazıları…” sözlerine yer verdi.

Ulaşılabilir, Şeffaf ve Hesap Verebilir Belediyecilik Anlayışı

“Şeffaf Belediyecilik İlkemizden Asla Taviz Vermeyeceğiz”

Sarıkurt yeni dönemde hayata geçireceği projeleri aktarırken sözlerine şöyle devam etti: “Trakya’mızın en büyük kentinden, tam kalbinden, güzel Çorlu’muza, kıymetli hemşehrilerimize sesleniyorum. Şeffaf belediyecilik ilkemizden dün olduğu gibi bugün de asla taviz vermeyeceğiz. Hizmet ve faaliyetlerimizi veriye dayalı yürütmeye devam edecek, verilerimizi açık veri platformları üzerinden siz değerli hemşehrilerimizle paylaşamaya devam edeceğiz. Başkanlık makamımız ve makamı temsil eden tüm çalışma arkadaşlarımızın kapıları daima hemşehrilerimize açık olacak.

“Her Komşumuza Eşit Yakınlıkta Olacağız”

Yerel yönetimler için geliştirilmiş ve etkinliği denenmiş “Açık Kapı” İletişim ve Halkla İlişkiler Sistemi’nden yararlanacağız. Her mahallemizde, her komşumuza eşit yakınlıkta olmaya devam edeceğiz. Farklı iletişim kanallarından gelen istek, öneri ve şikâyetleri tek bir havuzda toplayan ve 48 saat içerisinde başvuru sahibine geri bildirimde bulunulmasını sağlayan ‘gülümse, dinle ve çöz’ yöntemini uygulayacağız.

 

Mahalle Ölçeğinde Katılım

"Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmalarımız kapsamında her vatandaşımızla oturdukları mahallelerde yeniden ve düzenli olarak bir araya geleceğiz. Tüm istek ve taleplerini dinleyip çözüme ulaştıracağız.

Çocuk ve Gençlik Meclisleri

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile gençlik meclisi kurarak şehrimizin yönetiminde üniversiteli gençlerimizin de çocuk meclisimizde olduğu gibi söz sahibi olmalarını sağlayacağız.

Muhtarlar Meclisi İle Hızlı Çözüm

Muhtarlarımız ve belediye yetkililerimizle birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerini muhtarlar meclisimizde bir araya getirerek ilçemizin sorunlarının çözümünü hızlandıracağız.

Hak Temelli Sosyal Hizmet Projelerimiz

Halk Süt            

Büyükşehir belediyemiz ile iş birliği yaparak halk ekmeğin yanına halk süt hizmetini de ekleyeceğiz.

Emeklilerimize Kara Kış Fonu

İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar dolayısıyla emekli vatandaşlarımızın özellikle kış aylarında zorlanacaklarını tahmin ederek zor günlerinde yanlarında olabilmek için “Kara Kış Fonu” projemizi hayata geçireceğiz.

Askıda Fatura

“Askıda Fatura” uygulamasıyla komşularımızın zor günlerini hep birlikte, dayanışmanın gücüyle aşacağız.

Şehit Aileleri ve Gazilerimizin Yanındayız

Birinci derece şehit aileleri ve gazilerimiz için sunacağımız “Çorlu Kart” ile belediyemize ait tesislerde ve hizmetlerimizde tüm kolaylıkları sağlayacağız.

Evsiz Bireyler İçin Geçici Konaklama Desteği

Soğuk kış günlerinde sokakta yaşamak zorunda kalan mağdur durumdaki vatandaşlarımızı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de yalnız bırakmayarak sahip çıkacağız.

Mutlu Çocuk Mağazası

Kentimizde imkânı kısıtlı çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için özel bir mağaza oluşturacağız.

Devamı Yarın!

Bitti mi? Tabi ki bitmedi!

Projelerimizin devamını her gün sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Halkın başkanı olarak söz veriyorum, yeni dönemde de hizmetlerimizin devamı var ve işimiz, gücümüz Çorlu olacak.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hakan Sunal: Her Sokağı Gezip Her Vatandaşımıza DokunacağızÖnceki Haber

Hakan Sunal: Her Sokağı Gezip Her Vatand...

Gönül Sofraları Her Gece Başka Bir Mahallede KuruluyorSonraki Haber

Gönül Sofraları Her Gece Başka Bir Mahal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar