Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Malkara’da Candan Yüceer Rüzgarı Esti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da Candan Yüceer Rüzgarı Esti
Abone ol
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, Malkaralı hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılandı. Meşalelerle, sloganlarla karşılanan Dr. Yüceer’in Gazibey ve Hacıevhat Mahallesi’ndeki halkla buluşmaları mitinge dönüştü.
Özgür Köker 2

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, 15 Mart Cuma günü Malkara’da ziyaretlerde bulundu. Gittiği her ilçede coşku ve sevgi seliyle karşılanan Dr. Yüceer, seçimlere sayılı günler kala Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na oturmak için gün saydığını gösterdi.

“SORUNLARI BİLİYORUM, ÇÖZÜMLERİ DE”

Malkara Belediye Başkan Adayı Nergiz Karaağaçlı Öztürk ile birlikte Gazibey ve Hacıevhat Mahallesi’nde halk buluşması düzenledi. Mitinge dönüşen halk buluşmalarında konuşan Dr. Candan Yüceer şöyle konuştu: “Nergiz başkanla beraber kadınların gücüyle geliyoruz. Güçlü Tekirdağ için güçlü Malkara için geliyoruz. Sizleri çok seviyoruz. İki kadının eli değecek Malkara’ya. Bizler Malkara’ya gelmeyen yatırımları inşallah, gücümüzle, sizin desteğinizle, sizden aldığımız cesaretle getireceğiz. Ben önceki dönem milletvekiliniz olarak yıllardır 11 ilçemi 366 mahallemi 1 milyon 200 bine ulaşan hemşehrilerimi çok iyi tanıyorum, sorunlarını biliyorum. Malkara’nın sorunlarını biliyorum. Tekirdağ’ın sorunlarını biliyorum. Sadece sorunlarını değil çözümlerini de biliyorum. Birileri gibi buraya gelip bol keseden atıp sonra hiçbir bir şey vaat edilmemiş gibi kulağımın üzerine yatmıyorum, yatmayacağım. 22 yıldır iktidarda olanlar size hizmet etmek istediler de biz mi engelledik? Hayır. Tekirdağ’ımız, Malkara’mız genel bütçeden hakkını alamıyor, üvey evlat muamelesi görüyoruz. Ne okulumuz var, ne hastanemiz, ne doktorumuz, ne öğretmenimiz var. Tekirdağ hak ettiği hizmeti alamıyor.

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Nergiz başkan size bazı sözler verdi. Bu sözler için çok çalıştık, sizlere sorduk, muhtarlarımıza sorduk, başkanlarımıza sorduk. Projelerimizi hazırladık, bunların hiçbiri boş projeler değil. Biz sizin ödediğiniz her bir kuruş vergiyi sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanacağız. Toplu konut dedi başkanımız. Bunu yapan büyükşehirlerimiz var. İşte yanı başınızda kentsel dönüşümü sağlayan Kiptaş’ı kuran İstanbul’da Ekrem İmamoğlu var? İstanbul bunu yapıyorsa Tekirdağ bunu yapamaz mı? Candan başkanınız Tekirdağ’ımızda kentsel dönüşümde Tektaş’ı kurarak bunu yapacak, öyle ranta açarak değil. İhtiyacı olan mahallelerden başlayarak, riskli binaların olduğu yerden başlayarak inşallah Tekidağ’ımıza 7 bin konut yapacağız. Bunun sözünü veriyorum. Yollarımız, alt yapımız, kaldırımlarımız çukurlu, göçüklü olmayacak kaymak gibi olacak.

MALKARA HİZMETİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR

Malkara hizmetin en güzelini hak ediyor. Bu hizmet hepinizin ananızın ak sütü gibi helal olan hakkınız. Bizim bu hizmetleri size getirmek, kadınları güçlendirmek, iş imkânı sağlamak bizim görevimiz. Hayat pahalılığı ortada ama sizin Nergiz başkanınız olacak, Candan Başkanınız olacak. Küçükten büyüğe tüm Malkaralı hemşehrilerim önce Allah’a sonra bize emanet. O emanete gözümüz gibi bakacağız. Bileceksiniz ki darda, zorda olan bütün hemşehrilerim, iş arayan kadınlar, gençler, abilerimiz, kardeşlerimiz bizim Nergiz başkanımız var, Candan başkanımız var. ‘Gideriz ona açarız kapıyı gireriz içeri o bize yardımcı olur’ diyeceksiniz. Sosyal desteklerimizle dar gelirli vatandaşlarımızın hep yanında olacağız. Gençlerimize, çocuklarımıza eğitim desteği vereceğiz. Gıdaya ihtiyacı olana gıda, yakacağa ihtiyacı olana yakacak desteği vereceğiz. Her zaman yanlarında olacağız. Hala kreş problemi var. Kadın maaşını kreşe verince işe gitmesinin bir anlamı kalmıyor. O yüzden her ilçeye kreş açacağız. Yetmez kapalı düğün salonu ihtiyacı var, kapalı pazar yeri ihtiyacı olan hiçbir ilçemiz kalmayacak. Spor tesisleri yapacağız, sadece halı saha yetmez. Gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız. Her ilçeye istihdam ofisleri açacağız. Burada kadınlarımızı, gençlerimizi, iş arayan hemşehrilerimizi hem işe hazırlayacak hem de işverenlerle buluşturacağız. Sizlere sahip çıkacağım.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahmet Sarıkurt Seçim Çalışmalarını Gece Gündüz SürdürüyorÖnceki Haber

Ahmet Sarıkurt Seçim Çalışmalarını Gece...

Çorlu Belediye Başkan Adayı Akın Yılmaz Mahalleyi SalladıSonraki Haber

Çorlu Belediye Başkan Adayı Akın Yılmaz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar