Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6
Levent Silistre

Levent Silistre

Mail: leventsilistre@gmail.com

Kafalar Karışık

Hem güzel hafta sonları hem de güzel bir hafta sizinle olsun…

Çorlu’nun sevilen Kaymakamı Levent Kılıç Manisa Salihli’ye, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Cafer Sarılı Çorlu’ya atandı. Her iki Kaymakama yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum ancak yeni Kaymakam Cafer Sarılı verdiği mesajlarla Çorlu’da bazı şeylerin tozunu attıracak gibi görünüyor.

Siyaset hareketlenmeye, ateşlenmeye ve kızışmaya başladı. Böyle olunca da sahalarda olmayan siyasiler şimdi sahalara indi, ortalarda görünmeye başladı. Facebook’ta bol bol görür olduk. Kahvehane ziyaretleri, eski partilileri ziyaretler, açılışlara katılmalar, orda olayımlar, burada olayımlar. AMA artık kimse bunları yemiyor, bilesiniz…

CHP’de aday adaylığı rüzgarı esiyor, AK Parti’de ses seda yok. AK Parti, yerli aday mı olsun, yerli aday olmasın mı tartışmasına düşmüş.

Sahi AK Parti Tekirdağ’da neden aday bulamıyor? Şimdiye kadar herkes kaçak dövüşüyor. Yoksa yine Mustafa Yel’i aday olarak mı göreceğiz?

AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Büyükşehir’e mi yoksa Süleymanpaşa’ya mı aday olacak.

Yerelde herkesin kafası karmakarışık! Vatandaşlar, partililer bile rüzgarın nereye eseceğini kestiremiyor. O yüzden de şuan için sadece izlemekle yetiniyorlar.

CHP’de ise Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü aynı zamanda Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın işi çok zor. Nasıl karar verecek, herhalde bazı yerlere sandık koyacak. Başka türlü işin içerisinden zor çıkacak gibi görünüyor.

Süleymanpaşa’da mevcut belediye başkanı Ekrem Eşkinat mı, yoksa Faik Öztrak’ın prensi İlker Yağcıoğlu mu?

Çorlu’da Belediye başkanı Ahmet Sarıkurt mu, yoksa mavi rüzgarı estiren Yıldıray Arıcı mı? Yoksa 3. Bir aday mı?

CHP Tekirdağ Milletvekili ateşli ve heyecanlı siyasetçi İlhami Özcan Aygun Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne aday olur mu?

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan (Partilerin Prensi) yerel seçimlerde ne yapacak? Aday olacak mı? Gelen teklifleri kabul edecek mi?

Çorlu’nun eski belediye başkanı Ünal Baysan? Ne yapacak, nasıl bir hamle yapar? Şuan herkes onun nasıl bir hamle yapacağını merak ediyor?

CHP’nin eski milletvekili Emre Köprülü ile Çorlu’nun eski Belediye Başkanı Ünal Baysan kol kola girer mi? Girerse ne olur? Tekirdağ’da bazı taşların yeri oynar mı?

MHP ve İYİ Parti’de durumlar ne olacak… İttifak olursa seçimlerin kazananı kim ve kimler olacak!

Şuan için aklımıza gelen sorular bunlar, bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek…

Sevgiyle kalın… Mutlu ve neşeli haftalar…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar